zabezpieczyć dobytek

Jak zabezpieczyć dobytek podczas przeprowadzki?

Nikt nie chciałby stracić dobytku podczas przeprowadzki. Niestety w tym czasie często dochodzi do uszkodzeń. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto więc odpowiednio zabezpieczyć dobytek i stosownie przygotować go od strony pakowania. Ponieważ należyte przygotowanie rzeczy do transportu gwarantuje powodzenie całego przedsięwzięcia jakim niewątpliwie jest przeprowadzka.

Niezależnie od miejsca i czasu

Bez względu na to czy przeprowadzamy biuro, sklep czy rodzinę, dobytek wymaga spakowania i zabezpieczenia. Ułatwia to transport, przyspiesza załadunek i rozładunek a ponadto chroni nasze rzeczy. Zwłaszcza drobne przed zgubieniem i zniszczeniem. Przeprowadzka kojarzy się nam głównie z przewożeniem mebli, tymczasem poza meblami przetransportowania wymaga również ich zawartość. To ona sprawia najwięcej problemów. Niestety nie da się przenieść szaf z ich zawartością. Problem dekompletacji sprzętów domowych, kabli, przedłużaczy zna każdy kto chociaż raz się przeprowadzał. Również spakowanie do pudeł dobytku nie rozwiązuje sprawy, gdyż rozpakowywanie jest jeszcze trudniejsze od spakowania. By zapobiec trudnościom warto sobie ułatwić przeprowadzkę opisując pudełka, numerując worki, zabezpieczając meble przed obiciem czy stłuczeniem.

Długa lista zadań

Przygotowania do przeprowadzki to podstawa. Zanim zaczniemy wypakowywać zawartość szaf warto zapewnić sobie dostateczną ilość worków, pudeł, taśmy samoprzylepnej, folii bąbelkowej itp. materiałów pakowych. Przede wszystkim należy zaplanować pakowanie i je usystematyzować, by nie było chaosu. Dobrze jest skategoryzować pudła na ubrania, wyposażenie kuchni, osobno wyposażenie łazienki, książki, zabawki itd. Jeżeli kilka osób zajmuje się przygotowaniem przeprowadzki należy skoordynować prace związane z transportem. Również istotny jest podział ról i przypisanie obowiązków. Kiedy już w czasie mamy rozplanowane co, gdzie i kiedy należy trzymać się planu przy realizacji.

Cenne przedmioty

Szczególną uwagę należy poświecić najcenniejszym przedmiotom. Nikt nie zadba lepiej o to co dla nas najcenniejsze niż my sami. Dla tragarzy mapy i rulony z projektami mogą wydawać się mało istotne, tymczasem dla nas mogą być bezcenne. Nie zawsze przecież chodzi o wartość materialną przedmiotów. Może być to wartość sentymentalna. Należy przedmioty te otoczyć szczególnym zabezpieczeniem, dopilnować by nie zginęły w transporcie. Jeżeli to możliwe to co najcenniejsze przeprowadźmy osobiście. Nie zawsze z uwagi na gabaryty jest to możliwe, niemniej pieniądze, papiery wartościowe czy biżuterię jesteśmy w stanie przetransportować bez meblowozu.

Delikatne przedmioty

Nie wszystko możemy traktować tak samo, poza kosztownościami winniśmy uwagę poświecić roślinom, przedmiotom szklanym, delikatnym itp. Niektóre meble, dzieła sztuki, elementy tkanin mogą zostać łatwo uszkodzone jeśli nie zadbamy o ich zabezpieczenie. Różnorodność zabezpieczeń pozwala dopasować sposób zabezpieczenia do potrzeb. Najbardziej standardowe do pakowania są worki i kartony, ale również taśmy pakowe i folie ochronne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *