cena przeprowadzki

Od czego zależy cena przeprowadzki?

Cena przeprowadzki bywa bardzo różna, czasem wpływa na to termin, ilość rzeczy lub odległość transportu. A czasem po prostu konkurencja wśród firm przeprowadzkowych. Koszty przeprowadzki są nieuniknione. Wysokość opłaty za usługi przeprowadzkowe zależna jest od wielu czynników. Zanim zdecydujemy się na dana firmę i jej ofertę warto jest porównać wyceny.

Cena przeprowadzki a jej jakość

Podobnie jak w wielu branżach również w przypadku usług przeprowadzki cena ściśle wiąże się z jakością obsługi. Im wyższa cena usługi tym jakość usługi zwykle lepsza. Co jednak oznacza jakość usług przeprowadzkowych? Przede wszystkim należy sprawdzić co obejmuje usługa. Czy tylko transport, czy także załadunek, rozładunek, a może i pakowanie, materiały pakowe, tragarzy, ubezpieczenie, elastyczność terminu, odwołanie przeprowadzki itd. Poza podstawowymi składowymi usługi zwrócić uwagę należy także na wsparcie w przygotowaniu przeprowadzki np. fachowe porady.

Kompleksowe obsługi przeprowadzki

Wbrew pozorom kompleksowe usługi przeprowadzkowe są tańsze niżeli wybrana usługa. Na przykład wynajmu meblowozu z kierowcą, jednak z załadunkiem i rozładunkiem po stronie klienta. W pakietach usług przeprowadzka wychodzi taniej. To swego rodzaju absurd, ale dla firm przeprowadzkowych znacznie wygodniejsze rozwiązanie, kiedy mogą zrealizować przeprowadzkę w pełnym zakresie.

Praca ludzka

W całej przeprowadzce zwykle najdroższa jest ludzka praca. Mimo, że do wielu czynności można wykorzystać maszyny, przy przeprowadzce korzysta się z wind, podnośników, transporterów i licznych pomocy, to jednak człowiek jest konieczny i niezastąpiony. Najwięcej przedmiotów, pudeł przenosi się w rękach. Im większy zespół tragarzy którzy wykonują załadunek i rozładunek tym przeprowadzka droższa. Niestety zbyt mała ilość osób do pracy przy przenoszeniu wydłuża czas przeprowadzki. A to zaś podnosi koszty wynajmu pojazdu do transportu. Warto jest korzystać z usług tragarzy z doświadczeniem i wiedzą. O wiele prościej i sprawniej wówczas wygląda transport. Osoby pracujące latami przy przeprowadzkach znają wiele sztuczek. Jak wykręcić się z szafą na ciasnej klatce schodowej, czy w jaki sposób wynieść kanapę przez wąskie drzwi. Zamiast myśleć nad kreatywnymi rozwiązaniami szybko przechodzą do czynów.

Tania przeprowadzka

Niski koszt usługi przeprowadzki nie musi być podejrzany. Może on wynikać chociażby z braku popytu w danej chwili w danym regionie. Mimo wszystko należy przed wyborem taniej usługi przeanalizować warunki usługi. Co zawiera opłata i czy nie zostaną nam, doliczone koszty dodatkowe po wykonaniu usługi. Co ważne warto z firmą przeprowadzkową mieć spisana umowę, by w razie wystąpienia problemów mieć do czego się odwołać. Koszty przeprowadzki zdecydowanie się zwracają w porównaniu do wdzięczności wobec zaangażowanych szwagrów, teściów i sąsiadów. Którym wypada za pomoc w przeprowadzce podziękować mniej lub bardziej materialnie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *