talerze i szklanki

Jak bezpiecznie spakować talerze i szklanki do transportu podczas przeprowadzki

Przeprowadzka wymaga dobrego zabezpieczenia na czas transportu takich elementów jak talerze i szklanki, kieliszki czy inne elementy szklane. Nawet zastawy ze szkła nietłukącego powinniśmy stosownie zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Odpowiednie spakowanie w kartony i opakowania zbiorcze to nie tylko zabezpieczenie przed uszkodzeniem, stłuczeniem i zniszczeniem. Ale także pomocny zabieg w usprawnieniu przeprowadzki. Kartony i pakunki łatwiej i szybciej jest przenosić, przewozić i układać.

Pakujemy talerze i szklanki

Talerze i szklanki na czas przeprowadzki powinno się należycie zabezpieczyć. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim należy talerze pogrupować kompletami. A przynajmniej wielkością i kształtem tak by zajmowały jak najmniej miejsca ułożone jeden na drugim. Gdy to zadanie zostanie wykonamy, zadbajmy o odpowiednie opakowanie.

Przygotować trzeba opakowanie zbiorcze jak karton czy pudełko, ale również materiały pakowe służące do przekładania talerzy i wypełnienia luk. Jeżeli talerze wykonane są z cienkiego szkła i bardzo zależy nam na tym by się nie stłukły warto jest każdy talerz z osobna owinąć folią lub pianką. A co najmniej papierem. Tym ostatnim może być stara gazeta. Nie musi być to papier pakowy czy pergamin. Do zabezpieczenia talerzy nadają się również chustki, ręczniki, koszulki bawełniane, które amortyzują ruchy w transporcie.

Pakowanie szklanek i kieliszków

O ile szklanki i kubki na czas przeprowadzki można pakować wkładając jeden w drugi to w przypadku kieliszków sprawy się komplikują. Wszelkie pucharki i kieliszki na nóżce stwarzają problem w pakowaniu. By się nie stłukły a jednocześnie zajmowały niewielką przestrzeń można układać je naprzemiennie blokując przekładkami kartonowymi. Dobrze jest także każdą sztukę z osobna owinąć foliowym lub papierowym zabezpieczeniem. Dobrym rozwiązaniem jest układanie kieliszków w szklankach lub dopasowanie poprzez włożenie mniejszych w większe.

Transport kryształów

Kryształy łatwo jest zniszczyć poprzez stłuczenie. Jeśli musimy je przetransportować zadbajmy o właściwe ich opakowanie. By się nie poobijały i nie porysowały, również względem siebie warto jest owinąć kryształy w folię stretch. Dolega ona blisko do ścianek i zapobiega ocieraniu się. W szczególności ważne jest zabezpieczenie ostrych brzegów szlifowanego kryształu w wazonach, cukiernicach czy wazach.

Ceramiczne elementy w podróży

Nie jest trudno uszkodzić ceramikę, która bywa krucha. Dlatego na czas podróży ceramiczne elementy należy opakować tak by nie „latały” w kartonie, nie obijały się o inne przedmioty. Pamiętać należy o zabezpieczaniu uszka w dzbanku, ruchomej pokrywki czy szyjki wazonika. Wszystkie słabe punkty ceramicznych elementów winny posiadać dodatkowe opakowanie. Dobrym rozwiązaniem jest pianka wypełniająca lub folia bąbelkowa. Wkładając do pudełka serwis ceramiczny musimy wypełnić pudełko otuliną lub folią tak by elementy wewnątrz nie uległy przemieszczaniu się.

Bez wątpienia szklane, ceramiczne elementy w przeprowadzce to dodatkowy kłopot wymagający starannego pakowania i uwagi. Dbając o ich należyty załadunek, zachowując ostrożność w transporcie możemy być spokojni o ich nienaganny stan po rozpakowaniu w miejscu docelowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *