cenne przedmioty

Jak zabezpieczyć cenne przedmioty podczas przeprowadzki?

Cennych przedmiotów zwykle nie mamy zbyt wiele w naszych domostwach, dlatego warto poświęcić im więcej uwagi podczas przeprowadzki. Zabezpieczenie kosztowności pomoże nam uzyskać spokój na czas przeprowadzki. Odpowiednie ubezpieczenie, opakowanie, bezpieczny transport to podstawa w dbałości o swoje cenne przedmioty.

Cenne pamiątki i przedmioty kosztowne

To co jest dla kogoś cenne nie zawsze definiują obiektywne kryteria. Dla wielu osób to nie pieniądze, papiery wartościowe, złoto czy biżuteria. Szereg osób za kosztowności uważa przedmioty kolekcjonerskie, pamiątki rodzinne, przedmioty swego hobby. Zatem mogą być to przedmioty wszelakie. O ile instrumenty muzyczne, dzieła sztuki i antyki są sklasyfikowane jako kosztowności wymagające szczególnych warunków przeprowadzki to już porcelanowe słoniki czy ulubione wiertarki bądź zdjęcia pradziadka to kwestia indywidualna. Bez względu na to czym są przedmioty kosztowne czy to materialnie czy w przenośni wymagają odpowiedniego potraktowania i wzmożonej ostrożności. Poziomu zabezpieczenia na wypadek usterki, zgubienia, kradzieży. To co dla właściciela jest bezcenne może okazać się dla osób realizujących transport śmieciem bez wartości lub zwyczajnym przedmiotem. Dlatego by tragarze dołożyli starań o dany przedmiot należy ich poinformować o tym co z naszego dobytku wymaga szczególnej staranności.

Opakowanie to podstawa

Skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniem cennych przedmiotów to podstawa. Nie chodzi tylko o to, że coś może zostać uszkodzone mechanicznie. Jak stłuczone, złamane ale również rozchodzi się o wilgoć, zmiany temperatury itp. Należy wspomnieć, że cenne przedmioty to nie tylko pieniądze, kruszce czy dokumenty. To również dzieła sztuki, rzeźby, mapy, czy księgozbiory, instrumenty muzyczne. Właściwe opakowanie powinno zabezpieczyć przedmiot przed możliwymi wypadkami. Należy umieć przewidzieć okoliczności jakie grożą przedmiotom w transporcie.

Dobrze znać lokalizację

Pilnowanie kosztowności jest niezmiernie istotne nie tylko z powodu możliwości zagubienia czy kradzieży. Ale przede wszystkim by wiedzieć gdzie nasze kosztowności w danej chwili się znajdują. Jeśli będziemy potrzebować dostęp do nich to warto wiedzieć gdzie je szybko znaleźć. Temu mogą służyć listy przedmiotów w danym opakowaniu. Wówczas bez rozpakowywania pudełek czy worków można się odnaleźć w tym co stanowi zawartość danego pakunku.

Cenne przedmioty dwa razy opakowane

Jeśli na czymś nam zależy warto jest podwójnie to opakować i zabezpieczyć. Kilka razy sprawdzić, niżeli z czasem ubolewać nad wyrządzoną szkodą. Dodatkowym zabezpieczeniem może być także wykupienie specjalnego ubezpieczenia od kradzieży i zniszczeń na okoliczność przeprowadzki. To ostatnie jest coraz bardziej popularne. Jego koszt jest zależny od wartości danej rzeczy jak i oszacowanego ryzyka wystąpienia szkody. Zazwyczaj ubezpieczenie można wykupić w pakiecie z usługą przeprowadzki w firmie ją realizującej. Profesjonalny zespół przeprowadzony bez wątpienia minimalizuje ryzyko uszkodzeń, jednak przezorny zawsze ubezpieczony i nie zaszkodzi dodatkowe zabezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *